Fotele i dopracowane detale

Wyjątkowy wygląd

Dzięki doskonałym sportowym siedzeniom, wykończonym opcjonalnie skórą Vienna w kolorze czarnym, jazda staje się niewiarygodnym doświadczeniem, zarówno dla oczu, jak i dla ciała. O sportowych akcentach stanowią także skórzane wykończenia Carbon Style, znajdujące się na zewnętrznych częściach siedzeń, wnętrzach, bokach oraz na zagłówkach. Centralna część siedzenia może być pokryta skórą Nappa w kolorach Antracyt i Modern Grey. W obu wariantach fotele znaczone są logiem R poniżej zagłówka. Wytłoczone ściegi ozdobione są klarowną szarością.

Moc silnika

Wyścig czystej mocy

Nowy Golf R to sportowy duch na drodze. 300 koni mechanicznych (221 kW) pod maską daje mu najsilniejszą pozycję Golfa wszechczasów, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w zawrotne 4,9 s. Jego sercem jest silnik wykorzystujący technikę Turbocharger TSI. Wspaniałe doznania z jazdy gwarantuje system złożony z wtrysku bezpośredniego oraz inteligentnego turbodoładowania. Stały napęd na wszystkie koła 4 MOTION pomaga Golfowi R trzymać się pasa oraz poprawia jego przyspieszenie. Ponadto opcjonalna adaptacyjna regulacja układu DCC dostraja w milisekundach każdy amortyzator do kąta jezdni i sytuacji. Na życzenie można otrzymać Nowego Golfa R również z 6-stopniową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią DSG, która umożliwia płynną zmianę biegów bez konieczności przerywania przyspieszania.

Obręcze kół ze stopu metali lekkich

R jak respekt

Na tym jeszcze nie kończy się sportowy wygląd pojazdu. Standardowe osiemnastocalowe obręcze ze stopów metali lekkich Cadiz, z szerokimi oponami o wymiarze 225 (opcjonalnie również obręcze w rozmiarze dziewiętnastocalowym), dodają Nowemu Golfowi R respektu na drodze. I to nie tylko w trakcie jazdy. Również podczas postoju obręcze ze stopu aluminium zapewniają perfekcyjny wygląd. Wyposażony w dostępne opcjonalnie dziewiętnastocalowe obręcze ze stopów lekkich Pretoria Nowy Golf R także prezentuje się wspaniale. Lakierowane na czarno zaciski hamulca tarczowego z wybitym na nich logo R podkreślają fakt, że mamy do czynienia z autem szczególnie usportowionym.

Stylistyka przodu

Zdecydowany sportowy design

Dynamiczny temperament Nowego Golfa R widoczny jest na pierwszy rzut oka. Progi boczne w kolorze samochodu definiują sportową linię oraz podkreślają charakter auta. Wielkie wloty powietrza umieszczone w zderzakach, wykonane w stylu sportów motorowych oraz lakierowana na czarno osłona chłodnicy dodają Nowemu Golfowi R szczególnej charyzmy. Dodatkowo wpływają na to lampy LED umieszczone w reflektorach biksenonowych. Światła do jazdy dziennej są zintegrowane z dynamicznym doświetlaniem zakrętów. Detale, takie jak logo R na przednich częściach bocznych oraz obudowy lusterek zewnętrznych w barwie matowego chromu (lub do wyboru czarne i błyszczące), w perfekcyjny sposób uzupełniają sportowy design auta.

Stylistyka tyłu

Bezkompromisowo sportowy

Nie jest łatwo nadążyć za Nowym Golfem R. Nawet jego tył dystansuje konkurencję. Charakterystyczny design części tylnej wraz z przyciemnionymi tylnymi światłami pozycyjnymi LED oraz logo R ściągają na siebie wszystkie spojrzenia. Tylny spoiler zapewnia pojazdowi wspaniałe właściwości jezdne. Charakterystyczny dla designu linii R dyfuzor oraz znajdujące się po jego obu stronach podwójne rury wydechowe nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z ogromną mocą. I to zarówno pod względem wizualnym, jak i dźwiękowym - silnik wydaje imponujące brzmienie.

Wnętrze: diabeł tkwi w szczegółach

Rzut oka na wnętrze

Zaledwie jeden rzut oka do wnętrza Nowego Golfa R przyspiesza puls. Każdy detal wyposażenia zdradza inspirację sportami motorowymi - wystarczy spojrzeć na podświetlone na niebiesko listwy progowe ze stali szlachetnej, dekoracyjne wstawki Carbon Touch na tablicy rozdzielczej, obicia drzwi czy pokryte nakładkami ze stali szlachetnej pedały. Sportowy rys podkreśla również czarna podsufitka wraz z niebieskimi wskaźnikami. Wielofunkcyjną sportową kierownicę ze skóry ozdabia logo R umieszczone na poprzeczce. Łopatki umieszczone przy kierownicy umożliwiają szybką zmianę biegu, bez potrzeby odrywania rąk. Opcja dostępna jest przy wyborze dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów DSG

Pas do wyprzedzania to jego żywioł
Nowy Golf R - sportowy duch.

Poznaj najmocniejszego członka rodziny Golfa: doskonałe osiągi, moc 300
koni mechanicznych (221 kW) oraz niepowtarzalny design łączą się w Golfie
R w idealnych proporcjach.

Fotele i dopracowane detale

Kiedy kierowca zasiada w fotelu Nowego Golfa R, siedzenie dopasowuje sie do niego pod każdym względem. Za sportowymi fotelami Nowego Golfa R przemiawiają zarówno względy wizualne, jak i ergonomiczne

Szczegóły

Moc silnika

Dzięki niebagatelnej mocy 300 KM (221 kW), charakterystycznemu dla linii R układowi jezdnemu oraz imponującemu przyspieszeniu Nowy Golf R rusza na podbój drogi.

Szczegóły

Obręcze kół ze stopu metali lekkich

Koła Nowego Golfa R zachwycają swoim wyglądem zarówno kiedy auto stoi, jak i kiedy znajduje się w ruchu. To niezaprzeczalnie istotny szczegół sportowego wyglądu Nowego Golfa R.

Szczegóły

Stylistyka przodu

Wygląd zewnętrzny Nowego Golfa R jest zapowiedzią tego, co wnim drzemie: nieprzeciętnie wysokie osiągi i sportowy duch, który poszukuje partnera o takich samych upodobaniach.

Szczegóły

Stylistyka tyłu

Charakterystyczny tył Nowego Golf R przyciąga wzrok, jednak nie na długo. Przy tak dużej mocy silnika podziwiany może byc przez innych kierowców tylko przez krótką chwilę.

Szczegóły

Wnętrze: diabeł tkwi w szczegółach

Design wnętrza Nowego Golfa R nawiązuje do jego wyglądu zewnętrznego i także zachwyca. Sportowe doznania płyną zatem z dwóch stron, w doskonale wyważonych proporcjach.

Szczegóły

*) Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zamieszczone na witrynie zdjęcia jedynie przykładowo obrazują prezentowane treści. Niektóre elementy wyposażenia opisane i demonstrowane na stronie mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą. Dla uzyskania aktualnych specyfikacji produktów w danym kraju należy kontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem marki Volkswagen. Wszelkie wiążące ustalenia dotyczące wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują każdorazowo w indywidualnej umowie zawieranej przez strony.